KOMFORT PRACY I EKONOMIA: PALNIKI GAZOWE

Pokonaj ograniczenia smogowe i uwolnij się z niewoli bałaganu drewna, zwiększ swój zysk, praca  jest automatyczna, nie masz już sadzy, nie musisz czyścić komina, masz większą wydajność  godzinową i powtarzalność wypieku…

Drago jest bardzo cichy i zawsze działa, w porównaniu do palnika nadmuchowego, nie posiada wentylatora, który jest źródłem hałasu i wymaga częstej konserwacji.

Drago to jedyny palnik, który wystaje tylko 3 cm do wnętrza piekarnika, ponieważ jest wsuwany w blat płyty. Korzyść z tego jest ogromna, ponieważ jest ukryty przed wzrokiem klientów, a przy tym się nie przegrzewa jak inne typy palników, które okresowo posiadają zdeformowane rozdzielacze płomienia.

Drago charakteryzuje się całkowicie automatyczną i łatwą w obsłudze pracą, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo obsługi i szybkie uruchomienie piekarnika. Drago posiada dwa niezależne płomienie do regulacji powietrza pierwotnego i regulacji paliwa, którymi można łatwo sterować za pomocą zewnętrznej jednostki sterującej, zainstalowanej w najwygodniejszej dla użytkownika pozycji.

Zapłon palnika następuje automatycznie na pierwszym płomieniu, który służy do utrzymywania temperatury pieca, drugi płomień służy do szybkiego uruchomienia lub poradzenia sobie ze szczytami pracy, a wszystko po to, aby uzyskać maksymalną ekonomikę pracy i wyeliminować wszelkie straty paliwa.

Seria Drago D to wielogazowy palnik atmosferyczny przeznaczony specjalnie do zasilania pieców opalanych drewnem, zaprojektowany przez firmę Avanzini Bruciatori srl, która z sukcesem zajmuje się konstrukcją palników do pieców do pizzy od 1960 roku.

Drago to palnik atmosferyczny i jego działanie odbywa się jak w przypadku drewna z naturalnym ciągiem kominowym, płomień wytwarzany przez specjalną zwężkę Venturiego jest nasycony, bardzo promienny, a także bardzo jasny. Działanie palnika DRAGO nie ma porównania z produktami dostępnymi na rynku pod względem równomierności pieczenia na całej powierzchni piekarnika i wysokiej wydajności, co potwierdzają certyfikaty testów przeprowadzonych przez IMQ.

Seria Drago P2 to dwu płomieniowy palnik atmosferyczny, jest to specjalna wersja nawet dla dużych profesjonalnych pieców. Adresowany jest głównie na rynki zagraniczne, które wymagają bardzo prostego sprzętu, bez żadnych komplikacji elektronicznych i które nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej.

Regulacja płomienia jest podstawowa i odporna na błędy, można ją łatwo dostosować do każdego rodzaju pieca dostępnego na rynku.

Co więcej, Drago P2 nie wymaga żadnej zwykłej konserwacji, nie brudzi się, a głowice spalania wykonane są ze stali termicznej, jak wszystkie palniki DRAGO .

Drago P2 jest obecnie najprostszym i najbardziej niezawodnym urządzeniem na rynku.

Drago P2 to bardzo cichy palnik atmosferyczny, płomień wytwarzany przez specjalną zwężkę Venturi jest bardzo jasny i w 100% zastępuje właściwości kuchenne drewna; ale ma tę zaletę, że zajmuje bardzo mało miejsca wewnątrz piekarnika, co zwiększa jego powierzchnię użytkową i pozwala niezwykle łatwo zarządzać ciepłem, po prostu obracając pokrętło.

Drago P2 doskonale dostosowuje się do różnych typów pieców, zarówno pod względem wewnętrznych powierzchni do pieczenia, jak i w odniesieniu do wysokości kopuły, w rzeczywistości minimalnej ilości ciepła do utrzymania temperatury piekarnika, a także maksymalnej ilości ciepła do szybkiego uruchomienie piekarnika. W ramach tych wstępnie ustawionych limitów pokrętło regulacji płomienia umożliwia dostosowanie ilości ciepła wytwarzanego w piekarniku do własnych upodobań, aby osiągnąć i utrzymać żądaną temperaturę.

Drago P2 można zainstalować w każdym środowisku, nawet na zewnątrz, ponieważ nie wymaga podłączenia elektrycznego, nie jest narażony na wilgoć i zawsze gwarantuje użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo, co potwierdzają testy przeprowadzone znakiem IMQ.